Dergide Bu AyDuyduk Duymadık Demeyin

Bu ay sizlere duyuracağımız proje haberi Antalya Toros Fariha Öpçin İlkokuluna ait. Öğretmenler, her ay “sevgi, yardımlaşma, hoşgörü, saygı gibi” bir konuyu öğrencileriyle paylaşıyorlar. Daha sonra da belirlenen konuyla ilgili [sınıf içi ve sınıflar arası] etkinlikler yapıyorlar. Geçen ay yardımlaşmayla ilgili “Bir Kitap da Senden Olsun” kampanyası yapmışlar.


Devamı GONCA ARALIK 2015'te.

Salyangoz

Biraz yavaşımdır ama hâlimden memnunum. Suyu sevdiğim de doğrudur. Yağmur yağdı mı hemencecik çıkarım sokaklara... Bu aralar beni çok görürsün. İzimi takip et. İstersen sokakta bulduğun yuvalarımdan birine mektup bırak. Ben seni arar bulurum.


Devamı GONCA KASIM 2015'te.

Zeynep'in Günlüğü

2 ARALIK, Pazartesi
Hava soğuk. Daha doğrusu bir soğuyor, sonra arada ısınıyor. Kalın giyinsek problem, ince giyinsek problem derken şifayı kapmışım. Kardeşim de hasta oldu, sanırım benden geçti. Doktora gittik.


Devamı GONCA KASIM 2015'te.

Alanında Uzman Hayvanlar

Dikkat dikkat! Birazdan tanışacağınız hayvanların bazısı mühendis bazısı maraton koşucusu bazısı da sismograf [yani deprem uzmanı]. Hepsinin ortak özelliğiyse alanlarında uzman olmaları.


Devamı GONCA KASIM 2015'te.

Onlar da Çocuktu

Başarı hikâyeleri okumak, başarı filmleri seyretmek insanı mutlu eder. Hele orada anlatılanlar gerçekse... Milyarlarca insanın içinde bazıları, tarihe geçti. Elbette onlar da bizim gibi çocukluk yaşadı. Bazen hata yaptılar, bazen zorluk yaşadılar; bazen soğuk bazen sıcak gördüler.


Devamı GONCA KASIM 2015'te.

Gizli El [Uzay Trafiği]

Servis şoförümüz, bu sabah öyle sürdü ki az kalsın kaza yapıyorduk. Kavşaktan çıkan arabayla çarpışmaktan son anda kurtulduk. İki şoför de hatalı. Kavşaktaki kırmızı ışıkta durmadı, bizimki de çok gidiyordu.


Devamı GONCA KASIM 2015'te.

Kedilerin Müdürü

Soğuk bir kış günüydü. Sokak kedisi tir tir titriyor, sığınacak bir yer arıyordu. Her gün uğradığı yerler âdeta buz kesmişti. Sağa sola bakındı, girecek bir kapı aradı. O sırada mahallenin ilkokulu gözüne çarptı.


Devamı GONCA KASIM 2015'te.