Dergide Bu AyNasıl Unuturum?

Evden çıkma vaktim gelir, perdeyi aralarım sana güneşi bırakmak için. Ben gelene kadar seninle o ilgilensin diye. Yüzünü ona döner, “Hoş geldin.” dersin hemen. İçim rahatlar, yalnız olmadığını bilirim.


Devamı GONCA NİSAN 2015'te.

Tekerleme Şekerleme!

Biz insanlar bize verilen konuşma yeteneğiyle dünyaya geliriz. Bu yeteneğimizi tam kullanamadığımız anlar olur bazen. Dilimiz takılır, bazı kelimeler istediğimiz gibi çıkmaz. Bu durum kimilerinde ise sürekli olur. Aman telaş etmeyin bu takılmalar, sürçmeler eğitimle aşılabilir.


Devamı GONCA NİSAN 2015'te.

Zeynep'in Günlüğü

14 Nisan, Salı
Bu hafta kutlu doğum haftası. Bu sene de “Herkes O’nu Okuyor” yarışmasına hazırlanıyorum. A. Başak Sezgin’in “Gönüllerin Efendisi Hazreti Muhammed Mustafa [sallallahu aleyhi ve sellem]” adlı kitabını okuduk. Bizimle birlikte öğretmenimiz de aynı kitabı okudu. Bir arkadaşımız sordu:


Devamı GONCA NİSAN 2015'te.

Muhabir

Proje İşleyişi:
Bu ay sizlerle daha önce yayımlananlardan farklı bir proje paylaşıyoruz. İçimizin huzurunu, yüzümüzün mutluluğunu katlayacak bu proje, Peygamber Efendimizi [sallallahu aleyhi ve sellem] tanımayla ilgili. Akşehir’de eğitim veren Özel Reyhan İlkokulu, Kutlu Doğum Haftasına özel bir proje yapmış.


Devamı GONCA NİSAN 2015'te.

Gezgin Abi / Köln

Sınırları Aşmak
Kalbi Gonca’yla atan binlerce kardeşimizin diyarındaydık bu ay: Köln’de. İstanbul’a 2 bin 624 kilometre, Trabzon’a 3 bin 553 kilometre, Şırnak’a ise 4 bin 280 kilometre uzakta.


Devamı GONCA NİSAN 2015'te.

İpini Koparan Uçurtma

− Sabah olsun görürsün, diyor.Bu kadarını beklemiyordum. Babam benim aldığım uçurtmadan daha gösterişli bir uçurtma yaptı, benimkinin yanına koydu.
− Bu geceyi beraber geçirsinler. Yarın yan yana uçacaklar nasıl olsa. Birbirlerine alışsınlar, dedi.


Devamı GONCA NİSAN 2015'te.

Gizli El [Meraklı Bebek]

Bir erkek kardeşim daha olacakmış, duydunuz mu? Öyle heyecanlandım ki anlatamam. Acaba kime benzeyecek?
Yatsı namazını kıldım, sûrelerimi de okudum, ben yatayım artık. Belki rüyamda kardeşimi görürüm. Haydi Bismillah…


Devamı GONCA NİSAN 2015'te.