Dergide Bu AyDuyduk Duymadık Demeyin

Evsizlere Ev
Hailey Fort, dokuz yaşında olmasına rağmen hayatını evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmekle geçiriyor. Evsizler için taşınabilir barınaklar yapan Hailey Fort, bahçesinde sebze yetiştirip ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Hailey, annesine, gördüğü bir evsize yardımcı olmak için danıştığında henüz beş yaşındaydı. Tanıştığı evsize, bir barınak yaptı ve o evsizle arkadaş oldu.


Devamı GONCA MAYIS 2016'da.

Ankara Martıları

Bundan üç ay önce Ankara semalarında kırk elli adet deniz martısı görüldü. Martılar, gökyüzünde sevinçle kanat çırparak uçuyorlardı. Uçarken ritmik hareketler yapıyor ve halkın ilgisini çekiyorlardı.


Devamı GONCA MAYIS 2016'da.

Akrabalarım

Ne kadar çok severim
Bütün akrabaları
Dedem, ninem ve amcam
Bir de canım halamı.


Devamı GONCA MAYIS 2016'da.

Zaman Oyunu, Oyun Zamanı

Bir Oyuna Başlıyoruz...
86.400... 86.399... 86.398... 86.397... Seksen altı bin üç yüz doksan altı... Seksen altı bin üç yüz doksan beş...

Devamı GONCA MAYIS 2016'da.

Zeynep'in Günlüğü

3 Mayıs, Salı
Günü oruçlu geçirdik. Kandil münasebetiyle. Uzun zamandan beri oruç tutmamıştım. Değişik manevi bir hava hissettim. İftarda annemin akrabalarından bir teyzenin evindeydik. Gece geç vakte kadar uyumadık. Büyükler daha çok namaz kıldılar. Ben de biraz namaz kıldım. Sonra tesbih çektim, kitap okudum.


Devamı GONCA MAYIS 2016'da.

Gizli El [Çok Birincili Yarışlar]

Atlet nedir biliyor musunuz? Yoo, öyle içimize giydiğimiz atletlerden değil. Koşarak yapılan yarışlara atletizm, koşanlara da atlet deniyormuş. Bu arada ben de atlet oldum artık. İldeki yarışlarda üçüncü olunca İzmit’teki yarışlara katıldım. Gerçi yarış pek umduğum gibi geçmedi ama olsun.


Devamı GONCA MAYIS 2016'da.

Kırmızı Panda

Ne kadar şirin, değil mi? Rengiyle, duruşuyla pandadan daha çok kediyi andırıyor.
− Gel pisi pisiiii...
Ama şimdi oldu mu. Kediye benziyor dediysek de onun da kendine ait özellikleri var. Hem ne o öyle “Gel pisi pisi!” demek; alınır sonra...

Devamı GONCA MAYIS 2016'da.