Dergide Bu AyDuyduk Duymadık Demeyin

Ataşehir Anafen Ortaokulu öğrencileri görme engelliler için “Sesli Kitap” projesi başlattı. Projenin ilk kitabı Oliver Twist...
Türkçe Öğretmeni Cengiz Tekin, görev alan öğrencilere seslendirecekleri rolleri dağıtmış. Daha sonra da görev alan bu öğrencilerle stüdyoda, ses kaydı yapılmış.


Devamı GONCA EKİM 2015'te.

Ay(e) Ay(e) Kimler Gelmiş!

Şu an bu yazıyı okuduğuna göre ya evde ya okulda ya bir parktasın. Ama birazdan öyle biriyle kesişecek ki yolun, şaşırıp kalacaksın. Daha önce duymasan da görmesen de şimdi onu yakından tanıyacaksın.
Eh, hadi yine iyisin!


Devamı GONCA EKİM 2015'te.

Zeynep'in Günlüğü

9 Ekim, Cumartesi
Bugün öğretmenimiz yaşlılara hürmetten bahsetti. Onların bilgi ve tecrübe dolu birer kütüphane gibi olduklarını söyledi. Evimizdeki, çevremizdeki yaşlılara saygı göstermenin, onların gönlünü almanın önemi üzerinde durdu.


Devamı GONCA EKİM 2015'te.

Gizli El [Gizli El’in Mağazası]

Benim beğenmediğim elbiselere öyle imrenerek bakıyordu ki “Çıkarıp ona hediye etsem mi?” diye düşündüm. Bu fikrimi babama açtım. Ancak babam, kaşlarını yukarıya kaldırıp “Olmaz Hikmet!” dedi. “İnsan sevdiği şeylerden vermeli. Allah cömertleri sever.”


Devamı GONCA EKİM 2015'te.

Gezgin Abi / Muğla

Dağlarından ballar, ovalarından yağlar akan; toprağa atılan her tohumun [Rabbin izniyle] bin misli bereket verdiği bir yer. Yeşillik var, mavilik var, güzel gönüllü insanlar desen, fazlasıyla var.


Devamı GONCA EKİM 2015'te.

Yaramaz Zıpzıp

Konunun en can alıcı yerinde sınıfın ortasına çıktı, zıplamaya başladı. Kim mi? Zıpzıp. Zıpzıp da kim? Mustafa’nın lastik topu. Hani şu iri ceviz büyüklüğünde olanlardan.


Devamı GONCA EKİM 2015'te.

Nasreddin Hoca Bir Gün ...

Şimdilerde eşeğe binen pek yok ama o zamanlar çokmuş. Bundan 800 yıl evvel falan yani. Eşeğe binen çokmuş da, eşeğe “ters” binen tek bir kişi varmış. Beyaz kavuğunu takar, diyar diyar dolaşırmış. Tonton mu tonton, güler yüzlü mü güler yüzlü… Nasreddin Hoca mı Nasreddin Hoca.


Devamı GONCA EKİM 2015'te.